Potrebujete trénera? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

Schudnite do plaviek v plavkách

Publikované 12.07.2017 Novinky

Keď hovoríme o chudnutí športom, ako prvé pravdepodobne každému napadnú rýchla chôdza, beh, posilňovanie či bicykel. A čo tak plávanie? Plávanie je pre väčšinu ľudí len sezónna záležitosť, kedy si rozhorúčené telo ochladí vo vode, poprípade urobí v bazéne pár dĺžok. Len málokomu z nás však napadne, koľko kalórií pritom telo dokáže spáliť. Pri tomto druhu pohybu si totiž určite vo vode nepoviete, že ste sa riadne zapotili. 

Čo plávaním posilníte a pre koho je vhodné?

Budete prekvapení, no pri plávaní zistíte, že máte svaly, o ktorých ste ani nevedeli. Neposilňujete tak len veľké svalové partie, čo je veľké pozitívum. Pravidelným plávaním si posilníte chrbticu, brucho, nohy a krásne vyformujete ramená. Pokiaľ trpíte problémami s kĺbmi, je pre vás plávanie absolútne ideálnou voľbou, ako sa zbaviť prebytočných kíl bez toho, aby ste ich zaťažili napríklad ako pri behu či silovom tréningu v posilňovni. Dá sa povedať, že plávanie je ako doplnkový šport vhodný skutočne pre každého bez obmedzenia veku, zdravotných ťažkostí či váhy.

S čím vám plávanie pomôže?

 

●      posilníte si srdce a cievy,

●      pozitívne vplýva na vašu imunitu,

●      zvyšuje kapacitu pľúc, čo následne pozitívne vplýva aj na ďalšie športové výkony,

●      nezaťažuje kĺby,

●      pomáha pri bolestiach chrbtice,

●      masíruje vám pokožku,

●      potláča stres, a tak vylepšuje psychickú pohodu,

●      urýchľuje metabolizmus,

●      pomáha vám chudnúť,

●      vaša kondícia pôjde rýchlo hore,

●      posilňuje svalstvo na celom tele.

 

Koľko kalórií spálite za hodinu plávania?

 

Množstvo spálených kalórií pri plávaní záleží nielen od vašej hmotnosti, ale aj od štýlu, ktorým plávate. Orientačne môžete pri rekreačnom plávaní spáliť nasledovný počet kalórií:

 

Hmotnosť

60 kg

75 kg

90 kg

Prsia - rekreačne

320 kcal

370 kcal

440 kcal

Kraul - rekreačne

360 kcal

390 kcal

465 kcal

 

Na čo by ste nemali zabudnúť pri plávaní?

 

●      Rozcvička. Takisto, ako pri každom jednom športe, aj pri plávaní je veľmi dôležitá rozcvička a zahriatie, bez ktorých by ste si mohli privodiť nepríjemné zranenie. Namiesto jedného nebezpečného kŕča v nohe v hlbokej vode si dajte 5-10 minútovú rozcvičku, kde poriadne ponaťahujete celé telo a rozprúdite krv vo svaloch.

●      Správna technika.Tak, ako si môžete veľmi jednoducho ublížiť pri zlom prevedení drepu či mŕtvom ťahu, rovnako sa to môže stať aj pri plávaní. Naštudujte si teda správnu techniku jednotlivých štýlov, prípadne sa poraďte s plaveckým trénerom.

●      Pozor na dýchanie.Ak je vaším štýlom kraul, tak sa pre rovnomerné okysličenie nadychujte pri každom treťom zábere. Pri prsiach či motýliku pri každom zábere.

 

Tak, ako pri behu, lyžovaní alebo posilňovaní, tak aj pri plávaní musíte byť trpezlivý a najmä neklamať sám seba výhovorkami. Vaše telo vie, ako často sa mu venujete a podľa toho sa vám odmení figúrou. Tak teda, teraz už hor sa do vody!

Ako to funguje?

1. Etreneri.sk fungujú vo väčšine veľkých slovenských miest. Zadajte vaše mesto do vyhľadávacieho poľa.

2. Listujte prezerajte a hľadajte trénera, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

3. Vybrali ste si? Teraz stačí trénera kontaktovať a dohodnúť si s ním cenu a prvé stretnutie.

4. Za dohodnuté tréningy platíte priamo trénerovi Vami dohodnutú sumu. My si žiadnu províziu neúčtujeme.

5. Trénerov môžete kontaktovať pomocou mobilného tel. čísla, alebo správou našou vnútornou poštou.