Potrebujete trénera? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

Osobný tréner vs. výživový poradca. Koho si vybrať ?

Publikované 28.05.2017 Novinky

Ak uvažujete o tom, že sa chcete posunúť k lepšiemu, zdravšiemu a silnejšiemu telu, museli ste sa už určite na chvíľu zamyslieť nad tým, či si na začiatok nezavoláte pomoc v podobe osobného trénera či výživového poradcu. Ešte predtým, ako sa nejakému ozvete, však pouvažujte, ktorého z nich vlastne potrebujete.

Pomôže vám osobný tréner s výživou?

Jedna vec na rovinu. Nie každý osobný tréner je zároveň dobrý výživový poradca. Na takúto funkciu existuje samostatné množstvo kurzov a školení. Veď predsa každý sme iný a pri 100 ľuďoch neexistujú dvaja, ktorým by vyhovoval rovnaký jedálniček.

Dôležitým bodom je uvedomiť si, čo je vaším cieľom. Zmeniť stravu, na základe ktorej vám nabehli nadbytočné kilá a ruka v ruke s tým rôzne ochorenia? Či formovať si postavu do plaviek, alebo nabrať svalovú hmotu? V posledných rokoch sa rozmáha vo veľkom online koučing, ktorý úplným nováčikom vo svete cvičenia pomáha ničiť bariéry, ktoré ich držia od fitness centra či akéhokoľvek druhu pohybu.

Mnoho ľudí skutočne ani nemá záujem o cvičenie s trénerom či návštevu fitka, no skúšajú možnosti chudnutia len na základe zmeny stravovania. Ak by sa výživový poradca či dobrý osobný tréner spýtal svojho klienta, čo bežne jedáva na raňajky či obed, od väčšiny bude počuť tradičné potraviny, ktoré ľudí postupne kazia a pridávajú nenápadne kilá.

Pre koho sa rozhodnúť?

Dobrý osobný tréner bude pri vás stáť, vytvorí ideálny tréning pre váš typ postavy, podľa vášho cieľa a zdravotného stavu a tiež vám poskytne základné typy ohľadom stravovania a doplnkov výživy, ktoré sú pre vás vhodné.

Dobrý výživový poradca vám (väčšinou) online poradí, akú diétu si vybrať a prečo niektoré spôsoby stravovania nie sú vhodné pre vaše zdravie, váš typ postavy či psychickú pohodu. Vysvetlí vám detailne, čo ste doteraz robili zle, keď sa vám aj napriek diétam nedarilo schudnúť.

Kde ich hľadať?

Dnes už nie je problém na internete nájsť, čo vás napadne, kdekoľvek a za rôzne ceny. To isté platí aj pre výživových poradcov a aj osobných trénerov. Dajte si však pozor. Tak isto, ako môžete naraziť na obchod, ktorý má nekalé praktiky, takisto sa nájdu aj ľudia, ktorí za vidinou obohatenia urobia čokoľvek. Vyberte si na základe recenzií a sympatií. Pokúste sa prekonať sám seba a dohodnite si podmienky a prvé stretnutie, na ktorom prebehnú vaše konzultácie. Ide predsa o vaše zdravie, a preto sa o ňom poraďte s niekým komu veríte a vidíte, že má záujem pomôcť.

Najjednoduchšou, a zároveň spoľahlivou cestou, je vybrať si odborníka z portálu Etreneri.sk. Na našom portáli nájdete overených osobných trénerov a výživových poradcov, ktorí vám s vašimi problémami radi pomôžu.

Ako to funguje?

1. Etreneri.sk fungujú vo väčšine veľkých slovenských miest. Zadajte vaše mesto do vyhľadávacieho poľa.

2. Listujte prezerajte a hľadajte trénera, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

3. Vybrali ste si? Teraz stačí trénera kontaktovať a dohodnúť si s ním cenu a prvé stretnutie.

4. Za dohodnuté tréningy platíte priamo trénerovi Vami dohodnutú sumu. My si žiadnu províziu neúčtujeme.

5. Trénerov môžete kontaktovať pomocou mobilného tel. čísla, alebo správou našou vnútornou poštou.