Potrebujete trénera? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

Ako pre seba nájsť toho pravého osobného trénera?

Publikované 28.05.2017 Novinky

Osobných trénerov je aj na Slovensku neskutočné množstvo. No povedzme si úprimne, koľko z nich je skutočne kvalitných odborníkov? Ako si z takého množstva nájsť toho vhodného? Nemusíte vojsť hneď do prvého fitness centra, ktoré máte po ceste a vypýtať si akéhokoľvek trénera či zadať do vyhľadávača osobný tréner a vaše mesto. Prvoradé je ujasniť si, o čo konkrétne máte záujem a koľko ste ochotný do toho investovať. Ide predsa o vaše telo, vaše zdravie a vaše peniaze.

Čo by vás malo pri hľadaní trénera zaujímať?

 

1. Kde pracuje váš osobný tréner?

Veľké a známe fitness centrá majú vždy pár vlastných osobných trénerov. Ak chcete navštevovať nejaké konkrétne fitko, ktoré máte blízko domova či práce, najskôr si ich prezrite. Či majú nejakú základňu fanúšikov na sociálnych sieťach, dobré meno, recenzie, alebo či je samo sebou reprezentatívne. Niektoré fitness centrá nedbajú toľko na školenia svojich trénerov ako na ich meno či slávu, ktorá prináša nových členov, a tak aj zárobok. Kým otvoríte svoju peňaženku, dohodnite si konzultácie a nižšie sa dočítate, čo by ste sa trénera mali počas rozhovoru spýtať.

 

2. Aké má skúsenosti s rôznorodým tréningom a športom?

Prečo by vás mala zaujímať minulosť osobného trénera? Môžete sa totiž stretnúť s osobou, ktorá síce bude držiteľom certifikátu, ale o technike cvičenia nebude mať ani páru. Takáto situácia nastane, keď si osoba, ktorá nikdy necvičila, rozmyslí, že si ide spraviť kurz, a to predsa na trénovanie druhých a zarábanie stačí. Má “overené” cviky na chudnutie a tie stačia. Takýto “tréner” vám môže viac uškodiť ako pomôcť. Na druhej strane môžete stretnúť človeka, ktorý si sám prešiel všetkými možnými tréningami. Od silového, cez kardio po funkčné tréningy a tiež sa venuje vo voľnom čase iným druhom pohybu. Takýto osobný tréner vám bude oporou, vie, čím si ako začiatočník prechádzate a aký druh tréningu vám nasadiť.

3. Aký má prístup ku klientom a k tréningu?

Už po prvých hodinách uvidíte, či má váš tréner záujem vám pomôcť, venovať sa a vysvetliť techniku. Minimálne pri začiatočníkoch by mali tréningy spočívať nielen v cvičení, ale aj vo vysvetľovaní samotných cvikov. Prečo ho robíte, k čomu dopomôže a čomu sa musíte vyvarovať.

4. Čo vám odpovie na nasledovné otázky?

Ešte pred samotným tréningom sa svojho budúceho osobného trénera spýtajte:

●      Ako dlho trénuje seba a ako dlho trénuje druhých?

●      Na aký tréning sa špecializuje a či súhlasí s vašimi predstavami?

●      Má dlhodobých klientov s viditeľnými pokrokmi?

●      Má odporúčania?

●      Venuje sa svojej práci srdcom a stále sa vzdeláva?

Ak ste našli správneho osobného trénera, tak vám na rovinu povie bez zveličovania pravdu. A tá je, že všetko nezáleží len od neho a že práve s ním budete mať 100-percentý úspech. Ale že najväčšia časť vášho pokroku je len a len na vás. Váš prístup k návšteve posilňovne a samozrejme k strave, ktorá tvorí približne 70 % úspechu.

Nájdite svojho osobného trénera na Etreneri.sk. Len na našom portáli nájdete zoznam spoľahlivých a overených trénerov vo vašej lokalite!

Ako to funguje?

1. Etreneri.sk fungujú vo väčšine veľkých slovenských miest. Zadajte vaše mesto do vyhľadávacieho poľa.

2. Listujte prezerajte a hľadajte trénera, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

3. Vybrali ste si? Teraz stačí trénera kontaktovať a dohodnúť si s ním cenu a prvé stretnutie.

4. Za dohodnuté tréningy platíte priamo trénerovi Vami dohodnutú sumu. My si žiadnu províziu neúčtujeme.

5. Trénerov môžete kontaktovať pomocou mobilného tel. čísla, alebo správou našou vnútornou poštou.